Kosmetyczne olejki i ich zastosowanie

etyków stosuje się bardzo dużo ulepszaczy dodatków i konserwantów które mogą szkodzić wrażliwej skórze. Dlatego właśnie takie osoby powinny stosować i wybierać kosmetyki, które nie zawierają tych sztucznych dodatków. Do wyboru mam

Kosmetyczne olejki i ich zastosowanie olejek kokosowy

Czy ty też masz wrażliwą skórę

Jeżeli również masz problemy skórne lub problemy z włosami może powinnaś spróbować kosmetyków bez sztucznych dodatków chemicznych. Obecnie w przemyśle kosmetyków stosuje się bardzo dużo ulepszaczy dodatków i konserwantów które mogą szkodzić wrażliwej skórze. Dlatego właśnie takie osoby powinny stosować i wybierać kosmetyki, które nie zawierają tych sztucznych dodatków. Do wyboru mamy kosmetyki zawierające naturalne olejki, na przykład arganowy, z czarnuszki czy też z rokitnika. Stosowanie tych kosmetyków jest proste i bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry.


Właściwości olei kosmetycznych


Stosowanie naturalnych olejków w kosmetykach jest częstym zabiegiem producentów, ze względu na ich szerokie zastosowanie i substancje odżywcze. Są używane jako dodatek do kremów, odżywek, maseczek, czy nawet szamponów. Ich właściwości odżywcze pomagają w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci polepszając ich kondycję i wygląd. Olejki organiczne pochodzenia roślinnego są stosowane także w aromaterapii, przy kąpielach relaksacyjnych czy masażach. Zaletami używania olei kosmetycznych są łatwa przyswajalność substancji odżywczych oraz przyjemna w użytkowaniu formuła i szerokie spektrum właściwości. Najczęściej stosowanymi olejami naturalnymi są olej arganowy, kokosowy, jojoba oraz shea.


Skąd się pozyskuje naturalne olejki?


Organiczne olejki używane w kosmetyce pozyskuje się z różnych roślin. W procesie wydobywania olejku wykorzystywana jest specjalna metoda tłoczenia, w celu zachowania jak największej ilości substancji odżywczych. Najczęściej są one tłoczone na zimno. Przykładowymi roślinami z których pozyskuje się olejki są nasiona moreli, truskawki czy pestki winogron. Często jako dodatek do kremów, odżywek do włosów i balsamów do ciała używane są oleje z orzechów makadamia, z migdałów, z jagód acai czy z orzechów laskowych. Substancje oleiste pozyskiwane z roślin są też wykorzystywane w masażu i aromaterapii, pozwalają się zrelaksować i odprężyć. Mają właściwości odżywcze, kojące, a nawet lecznicze.



© 2019 http://nowoczesnakosmetologia.edu.pl/