Nowoczesne leczenie żylaków
Zasady leczenia żylaków wydają się być bardzo proste, a samo leczenie żylaków nie wydaje się być bardzo trudne. Jednak należy pamiętać, że żylaki mogą okazać się poważniejszym schorzeniem, a brak leczenia żylaków doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Dlatego bardzo wiele osób korzysta z nowoczesnych metod leczenia żylaków i decyduje się na wykorzystywanie jedynie sprawdzonych sposobów leczenia takich żylaków.
Wszystko to sprawia, że lekarze podchodzą bardzo poważnie do zagadnienia leczenia żylaków i starają się pomagać swoim pacjentom w leczeniu nawet najbardziej poważnych chorób żylnych. Zdają sobie bowiem sprawę z tego, że w przeciwnym wypadku ich pacjenci mogą poważnie chorować.
Są to workowate lub wrzecionowate poszerzenia
Żylaki kończyn dolnych (łac. varices extremitatum inferiorum) - rodzaj żylaków. Są to workowate lub wrzecionowate poszerzenia żył powierzchownych z towarzyszącym ich wydłużeniem i charakterystycznym poskręcaniem. Występują częściej u kobiet niż u mężczyzn, zazwyczaj po 40 roku życia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żylaki_kończyn_dolnych
Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu żylaków jest zastój
Żylaki pierwotne spowodowane są występowaniem mniejszej ilości tkanki sprężystej w ścianach naczyń żylnych, co zmniejsza ich odporność na rozciąganie. Rozszerzenie światła przyczynia się do niewydolności zastawek żylnych, co umożliwia cofanie się i zaleganie większej ilości krwi i powoduje dalsze poszerzanie naczynia. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu żylaków jest zastój żylny występujący podczas długiego stania (np. fryzjerzy, chirurdzy), zwiększone ciśnienie w żyłach na skutek utrudnionego odpływu (np. ciąża, podnoszenie ciężarów, zaparcia). Zapobieganie polega na noszeniu elastycznych pończoch, opasek, gimnastykowaniu kończyn. Marsz i gimnastyka zapobiegają tworzeniu się żylaków poprzez ułatwienie odpływu krwi na skutek działania pompy mięśniowej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żylaki_kończyn_dolnych